Nabór wniosków o preferencyjny zakup paliwa stałego przez gospodarstwa domowe

Informujemy, że w Urzędzie Gminy w Kęsowie od poniedziałku 16 stycznia 2023 r. zostaje uruchomione przyjmowanie wniosków o preferencyjny zakup węgla na rok 2023. Wnioski  należy składać najpóźniej do 17 lutego 2023 r. w biurze nr 8 Urzędu Gminy.

Przypominamy, że każde gospodarstwo domowe, które spełnia określone przepisami prawa przesłanki, może zakupić łącznie 3 tony węgla w sezonie grzewczym 2022 -2023.

Dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego przysługuje 3 tony węgla. Osoby, które już zakupiły węgiel od gminy w 2022 r, mogą pozostałą część węgla (max. do 3 ton) dokupić w 2023 r, składając nowy wniosek w terminach wymienionych powyżej.

Węgiel zostaje sprzedawany po cenie 2000 zł brutto za tonę niezależnie od wybranej frakcji.

Za jakość węgla odpowiadają podmioty wprowadzające do obrotu paliwa stałe z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych, wskazane przez Ministra Aktywów Państwowych. Oferowany gminie do sprzedaży węgiel posiada niezbędne certyfikaty jakości.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 52 3344091 wew. 18 w godzinach pracy Urzędu Gminy.

 

Wzór wniosku o preferencyjny zakup paliwa stałego do pobrania poniżej.

Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego .docx lub .pdf