"Mogę wszystko - dbam o środowisko!”

Zapraszamy do udziału w  konkursie filmowym ,, Mogę wszystko - dbam o środowisko!”, którego celem celem jest zainspirowanie młodych ludzi do kreatywnego tworzenia. Prace konkursowe należy składać do 5 października 2023r. 

Spotkanie autorskie z Panią Anną Barczyk-Mews

Gminna Biblioteka Publiczna wraz z grupą "Książkowe mole" bardzo serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie autorskie z Panią Anną Barczyk-Mews 17.10.2023 roku o godzinie 17.30 w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie. Pisarka jest autorką książek "Alter ego", czy "Pamiętniki mojej mamy".

Książkowe mole

Gminna Biblioteka publiczna wraz z grupą "Książkowe mole" bardzo serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie z Panią Małgorzatą Karwowską, która zabierze uczestników w fascynujący świat muzyki i piosenek, opowie o powstawaniu tekstu piosenek. Spotkanie odbędzie się 2 października 2023 roku o godzinie 15.00 w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie.

I wykład dla słuchaczy Uniwersytetu III wieku

W dniu 16 października 2023 roku w Wiejskim Domu Kultury o godzinie 1500 odbędzie się I wykład dla słuchaczy Uniwersytetu III wieku. W tym dniu będzie tez można uiścić opłaty za I semestr 2023/2024 oraz wypełnić deklarację za rok 2023/2024

Wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością

Już od 4 września działa wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością. Można składać wnioski o wypożyczenie takich technologii jak urządzenia do sterowania komputerem za pomocą wzroku, oprogramowania wspierające komunikację alternatywną, powiększalniki, aparaty słuchowe, drukarki brajlowskie, notesy dla osób niewidomych, a także podnośniki, wózki, skutery.

Regionalny portal informacyjny

Regionalny portal informacyjny kujawy-pomorze.info, który dnia 29 sierpnia br. został uruchomiony przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju. W załączniku przykładowe grafiki, które możecie Państwo zamieścić na stronie internetowej swojej instytucji bądź na firmowym FB z przekierowaniem na stronę www.kujawy-pomorze.info lub na post promocyjny https://www.facebook.com/KujawyPomorze.info/posts/pfbid02YF2AZ3dKvWeJxGHuVBuK7yGV8hYytvKvb5DATYAv5KVhXQjPjDdhBftBnBNjhjEjl

Biogazownie rolnicze: bezpłatne warsztaty

12 października ruszy cykl bezpłatnych warsztatów dotyczących funkcjonowania biogazowni rolniczych dla osób zainteresowanych budową takiej instalacji oraz dla przedstawicieli administracji publicznej. Zapraszamy do udziału.

VII Jesienny Przegląd Piosenki

Wiejski Dom Kultury zaprasza do udziału w VII Jesiennym Przeglądzie Piosenki . Do przeglądu mogą się zgłosić dzieci i młodzież w dwóch kategoriach wiekowych 8-11 lat, 12-15 lat, soliści oraz zespoły wokalne. Regulamin i karta zgłoszeniowa oraz niezbędne oświadczenia dostępne pod plakatem .

Nowa stawka odsetek za zwłokę

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Finansów z dnia 14 września 2023 r., od dnia 7 września 2023 r. obowiązuje nowa stawka odsetek za zwłokę w wysokości 15% kwoty zaległości w stosunku rocznym.

Mobilny punkt rekrutacyjny Wojska Polskiego
W dniu 27 września br. przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy wystawią mobilny punkt rekrutacyjny w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tucholi. Zainteresowane osoby będą mogły uzyskać informacje na temat wstąpienia do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i do innych ochotniczych form służby wojskowej.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bydgoszczy zaprasza na Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Wydarzenie odbędzie się w dniu 25 września 2023 roku w godz. od 11:00 do 13:30 w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie, ul. Główna 7, Kęsowo.

Edukacja ekologiczna w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii w Żalnie

Zadanie – Edukacja ekologiczna w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii w Żalnie – polegać będzie na edukacji przedszkolaków z Punktu przedszkolnego w Żalnie, uczestników zajęć Klubu Seniora w Żalnie oraz mieszkańców Żalna o procesie pozyskiwania energii ze źródeł alternatywnych sprzyjających ochronie środowiska.

Gmina Kęsowo bierze udział w programie rządowym "Laptop dla ucznia"

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego uczniowie IV klas publicznych i niepublicznych szkół podstawowych otrzymają bezpłatne laptopy, a nauczyciele dofinansowanie w wysokości 2,5 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego. Podpisana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawa o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli jest kolejnym etapem w unowocześnieniu procesu dydaktycznego w polskich szkołach.

Zatrudnimy kierowcę

Urząd Gminy w Kęsowie zatrudni kierowcę kategorii B. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 523344091 wew. 23

Odsłonięcie nowej tablicy pamiątkowej w Drożdzienicy

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców 23 września 2023 r. na odsłonięcie nowej tablicy pamiątkowej pod Pomnikiem Pomordowanych podczas II Wojny Światowej w Drożdzienicy.

Wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu na terenie Gminy Kęsowo.

MiejscowośćDataGodzina
Na czas podłączenia i odłączenia agregatu prądotwórczego wystąpią krótkie przerwy w zasilaniu w miejscowości: Żalno ul. Polna, Tucholska numery nieparzyste od 7 do 17 oraz 31, parzyste od 14 do 28, Żalno Wybudowanie numery: 7, 8, i przyległe.
Prosimy o wyłączenie falowników przy instalacjach fotowoltaicznych, ponieważ uniemożliwiają one pracę agregatu. W przypadkach, gdy falownik nie zostanie wyłączony, ze względów bezpieczeństwa konieczne będzie wyłączenie danego odbiorcy, aby przeprowadzić zaplanowane prace i zasilić pozostałych klientów.
20 września0730-1630

Więcej informacji na stronie operatora

Trenuj z wojskiem

W 17 jednostkach wojskowych na terenie Polski, będzie można nauczyć się podstaw posługiwania bronią, strzelania, walki wręcz, dowiedzieć się co zrobić, gdy zawiedzie GPS, jak przetrwać w terenie i udzielić pierwszej pomocy. „Gwarantujemy profesjonalne szkolenie, wyżywienie oraz dobrze wykorzystany czas. Spędź z nami sobotę, a my nauczymy Cię jak się bronić i być bezpiecznym" – podkreślają instruktorzy Wojska Polskiego.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Zjawisko/stopień zagrożenia: Upały/2

Data ważności: 14:00 dnia 11.09.2023r. do godz. 18:00 dnia 13.09.2023r.

Przebieg: Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 14°C do 17°C.

Źródło: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni